שיפור התגובה ארוכת הטווח לאימונותרפיה ע"י הגברת הזיכרון החיסוני

סטטוס המחקר: הסתיים
שנות המחקר: 2021, 2022

אודות החוקר:

ד"ר אסף מדי PhD

ד"ר מדי חוקר את האותות המולקולריים המתרחשים במיקרו-סביבה של הגידול בתגובה לאימונותרפיה ולאינטראקציות בין תאי מערכת החיסון.
אסף השלים את הדוקטורט שלו באימונולוגיה חישובית באוניברסיטת תל-אביב בשיתוף מכון ויצמן למדע, שם חקר תאי B ותאי T.
לאחר מכן המשיך דר' מדי להמשך השתלמות פוסט-דוקטורט בבית הספר לרפואה של הרווארד ובמכון Broad של הרווארד ו-MIT (בוסטון, ארה"ב), שם התמקד בעיקר בחקר התמיינות תאי T ואימונולוגיה של סרטן.
בשנת 2018 הצטרף לסגל אוניברסיטת תל-אביב, והקים מעבדה חדשה של Systems Immunology במחלקה לפתולוגיה בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר.
מענק פיתוח קריירת מחקר (Research Career Development Award – RCDA)
אוניברסיטת תל אביב

תקציר המחקר:

אימונותרפיה נגד גידולים מגייסת את התגובה החיסונית של המטופל עצמו למלחמה בסרטן.
התגובה החיסונית כרוכה בסוגי תאים רבים ושונים, וכדי שמערכת החיסון תזכור את המפגשים הקודמים שלה עם סרטן ובכך תימנע את הישנות המחלה, יש להפעיל מחלקה מיוחדת של תאים, הנקראים תאי זיכרון מסוג T.
מטרת המחקר של דר' מדי היא לזהות את תאי הזיכרון הללו בשלב המוקדם ביותר של התפתחותם ולקבוע את האותות הנדרשים להפעלתם.
לשם כך, הצוות שלו ישתמש בטכנולוגיות מתקדמות ובשיטות חישוביות לבחינת ביטוי גנים בתאים בודדים כדי לזהות מווסתים מרכזיים שמתבטאים במהלך התמיינות של אותם תאים, החל מהנקודה שבה התאים אינם מזהים את הגידול; למצבי זיכרון, כאשר הם מזהים ויודעים לפעול כנגד תאי הגידול.
מחקרים אלו יחשפו מטרות פוטנציאליות לטיפול קליני בסרטן.
תחום המחקר / מילות מפתח: איכות חיים, אימונולוגיה ואימונותרפיה, ביולוגיה מולקולרית, גילוי תרופות, טיפול בסרטן, מחקר בסיסי, מחקר קליני ומחקרי מעבר

פרסומים: